Web Sitesi Nasıl Kurulur Blog

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Bir web sitesi kurmak istiyorsunuz ama nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Aklınızda bir fikir var ya da işletmeniz veya markanızı tanıtmak, marka bilinirliğinizi arttırmak, müşteri potansiyelinizi arttırmak için web siteleri en iyi çözüm.

Artık her işletme internette var olmalı. Müşterileriniz dükkanınızın veya ofisinizin adresini ezberinde tutmazlar ve size işleri düştüğünde Google üzerinden sizi aratmayı denerler. Google’da varlığınız müşterilerinizin size ihtiyaçları olduğunda dükkanınız, ofisiniz kapalıysa dahi 7/24 web sitenize ulaşabilir. Bu da müşterilerinizle aranızda hiçbir zaman iletişim kesikliği olmayacağı anlamına gelir.

Sadece Web Sitesi Kurmak Yeterli mi?

Dijital dünyada var olmak çok önemli. Web sitesinin yanında sosyal medya hesaplarınıza genellikle insanların daha çok tercih ettiği Instagram, Tiktok, Twitter üzerinde çalışmalarınızı sürdürmeli ve buradan web sitenize, web sitenizden sosyal medya hesaplarınıza kullanıcılarınızı yönlendirmeli; markanız hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve ilgilerini çekmeyi başarabilirsiniz.

Peki web sitesi nasıl kurulur?
Web sitesi kurmak için yazılımcı olmanıza gerek var mı?
Web sitesi kurmak için hangi programları kullanmalıyız?

Web sitesi kurmak için öncelikle aklınızdaki fikrin ne olacağına karar vermelisiniz. Gerçekten nasıl birşey istediğiniz hakkında aklınızdaki fikir kesinleştiği zaman, kuracağınız web sitesinin tasarımı ve işlevselliği hakkında çalışmalara başlamalısınız. Web sitenizin kullanıcılarına nasıl kolaylıklar sunacağınız ve onları mükemmel tasarımlarınızla nasıl çekeceğiniz hakkında da fikir sahibi olduğunuz zaman web sitenizin en zor kısmını hazırlamış olursunuz.

Web sitesi kurmak için yazılımcı olmanıza gerek yok ama tabi ki her işi ustasına bırakmak gerek. Yazılım bilmek bir web sitesi kurarken size sunulan kalıplardan daha fazlasını yapma özgürlüğü sağlayacağından, kod yazmadan web site yapıcı araçların sunduğu paketlere bağımlı kalmanıza hiç gerek kalmayacak. Kolayca web sitesi yapma hizmeti veren kurumlarla yapacağınız web sitesi, size SEO seçeneği sunmadığından internet siteniz her zaman için Google aramalarında aşağılarda hatta diğer sayfalarda kalacağından, müşterileriniz sizi Google’da arattıklarında size ulaşmaları hem zorlaşacak hem de yeni müşterilerin önünü kapatacak.

Bu yüzden web sitesi yapmak için yazılım bilmek veya işinde uzman yazılımcılarla çalışmak gerçekten çok önemli. PixHope olarak dijital çözümler için her zaman bizi arayabilirsiniz. Size en iyi web sitesi ve SEO hizmeti vermek için 7/24 hazırız. İster bizi arayarak isterseniz iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize direkt olarak ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları cevaplamak için sizden mesaj bekliyoruz.

Web Sitesi Nasıl Kurulur

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web sitesi kurmak için genellikle WordPress hazır yazılımı kullanılır. Yine de herşey çok da hazır gelmiyor bu programda. Öncelikle belirlediğiniz alan adını satın aldıktan sonra bir barındırma hizmeti hosting veya kuracağınız web sitesinin işlevine göre bir sunucu almalısınız. Daha sonra alan adınızı hostinginize veya sunucunuza bağlamalı ve ardından WordPress kurulumunu yapıp sitenize en uygun tasarım ve işlevselliği sunan temanızı da seçip temanızın kurulumunu yapmalı ve temanızı markanıza uygun biçimde özelleştirmeli sitenizi hazır hale getirmelisiniz. Yine de yazılımsal çözümler ile desteklenmesi gereken WordPress’i bir telefon uygulaması kadar kullanmak kolay değil.

Bu işte uzmanlaşmış kişiler, kurumlar ile çalışmanız sizin için daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Siz kendi işinize odaklanırken anlaştığınız kişi, kişiler veya firma da web sitenizi hazırlamalı. Her işe yetişemezsiniz. İşlerin profesyonelleşmesi için bu gereklidir.

Biz PixHope dijital reklam ajansı olarak, müşterilerimizin web sitelerini yapmadan önce tam olarak bu adımlar üzerinde çalışıyoruz. Beraber çalıştığımız markaların akıllarındaki fikri benimsemeden, marklarını ve markanın değerini anlamak bizim için çok önemli. Biz bu adımları tamamladıktan sonra genç, yetenekli ve yenilikçi ekibimizle inovatif fikirler ile alışılmışın dışında, rakiplerden farklı tasarımlar ve yaptığımız web sitesinin işlevselliği ile kullanıcı kullanımını kolaylaştırıyor, müşteri potansiyelinizi arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Müşterilerimize değer veriyoruz ve yaptığımız işi gerçekten çok seviyoruz.

Konuyla alakalı daha fazla detaya erişmek için web tasarım hizmetimize göz atabilirsiniz. Web tasarım hizmetimizin nasıl işlediğini ve size nasıl bir hizmet sunduğumuzu görün. Referanslarımıza da göz atın. Web sitenizin size katacakları şeyleri unutmayın. Markanızın her çağa ayak uydurması gerekli, hiçbirşeyden geri kalmamalısınız. Rakiplerinizin önüne geçmek için en önemli adım gelişmeleri ve dünyadaki güncellemeleri iyi takip etmelisiniz. Sizinle beraber yeni dijital dünyada yapmanız gerekenleri yapıp sizi bir adım daha öne çıkaralım.