Sosyal Medya Yönetimi - Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama

Dijitalleşen dünyada her şeyi telefonlarımızdan yapabildiğimiz bu dönemlerde, birşey araştırmak, biri hakkında bilgi sahibi olmak, ürün satın almak veya satmak ve hatta yeni ortaklıklar kurarken dahi sosyal medya platformlarını kullanıyoruz. Peki sosyal medya platformlarını doğru mu kullanıyoruz? Ürünümüzü, markamızı, işimizi iyi pazarlayabiliyor muyuz?

Özellikle bu pandemi döneminde yok olmayacak meslekler arasına giren dijital pazarlama; sosyal medya yönetiminden, web sitelerine dijital ortamdan yapılabilen tüm alışverişler için planlanan stratejileri oluşturan yöneten, bu dönemde kepenkleri kapatmak zorunda kalan işletme sahiplerini kurtaran ve hatta satışlarını arttırarak daha da destek olan dijital pazarlama hayatınızı kurtaracak.

Hala sosyal medya platformlarında yoksanız, çok şey kaybetmişsiniz demektir. PixHope olarak dijital pazarlama ve sosyal medya yçnetiminde en iyi hizmeti vermek üzere genç ekibimizle yediden yetmişe gencinden yaşlısına sosyal medyayı nasıl kullandığına hakimiz ve stratejilerimizi buna göre yapıyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarını Yönetirken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken, daha önceden var olan bir hesapla ilerliyorsak, markanızı, misyonunuzu ve vizyonunuzu tam anlamıyla kavradıktan sonra, kısaca sizi tanıyıp ne istediğinizi anladıktan sonra analiz sürecini başlatıyoruz. Kullanıcılarınızın sosyal medya hesabınızda ne kadar aktif olduğu, neleri beğenip neleri beğenmediği, sizden yani markanızdan tam olarak ne istediğini analiz ediyoruz.

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmeli? Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlamada En Önemli Adım Nedir?

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmeli? Dijital Pazarlama

Bizce dijital pazarlamadaki en önemli adım, sizi sosyal medya hesaplarınızdan takip eden müşteri kitlenizin ne istediğini anlamak. Müşterilerinizin ne istediğini anladıktan sonra onlara görmek istediklerini sunarız. Pazarladığımız şey hizmet ise buna göre hazırladığımız tasarımlar ve tasarımlarla vereceğimiz detaylar ile ilgileri üstümüze çekeceğiz. Pazarlamamız gereken bir ürün mü?

Sosyal Medya Üzerinden Ürün Satışı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sosyal medya hesaplarınızdan veya web sitenizden ürün satışı yapmaya karar verdiniz veya zaten hali hazırda satış yaptığınız platformlarınız var. O zaman size sosyal medya üzerinden ürün satışlarınızı yaparken nelere dikkat etmelisiniz, genelde nelere dikkat edilmiyor bundan bahsedelim.

PixHope olarak, sosyal medya hesaplarını yönettiğimiz işletmelerin görsel veya hareketli tasarımlarını daha önceden yaptığımız analiz sürecindeki bilgilere kıyasla hazırlarız. Hazırlanan tasarımları son kez kontrol edip ufak bi istişareden sonra müşterilerinize sunmak için hazır hale getiririz ve sizin de onayınızı alarak paylaşımlarımızı yaparız.

Sadece sosyal medya yönetiminden ziyade farklı sosyal medya platformları ile desteklediğimiz Instagram hesabınızdaki satış gücünü yükseltip, takipçilerinizi arttırmak adına yapacağımız reklam çalışmaları ile dükkanınızın haricinde tüm Türkiye’ye hatta globalleşme yolunda sizin için en iyi adımları atıyoruz. Farklı pazarlara açılmak sizi korkutmasın.

Siz kendi işinizle ilgilenirken biz de sizin işletmenizin, markanızın dijital dünyadaki yerini hazırlayıp yönetmekle uğraşıyoruz. Bu sayede sizi büyük bir yükten kurtarıyoruz. Dijital dünyadan uzak kalmamalısınız.

Hala sosyal medya platformlarında yoksanız, çok şey kaybetmişsiniz demektir. Dijital pazarlama stratejileri ile sosyal medya yönetimi.

Dijital pazarlamada yurtdışına oranla rekabetçi bir pazara sahip değiliz. Bu dönemde her işletmenin ofisi gibi açması gereken bir internet sitesi var. Web siteleri sizin markanızı müşterinizle görüşmeden önce müşterinizin fikir sahibi olabilmesinde çok büyük bir rol alıyor. Çok iyi hizmet verebilirsiniz. Ürünleriniz gerçekten çok kaliteli olabilir ama bunu dijital ortamda tanıtmadığınız ve anlatmadığınız sürece müşterileriniz hizmetinizi veya ürününüzü sadece görerek test edebilecek.

Gerek pandemi süreci, gerek insanların bi yerlere gitmeye dahi vakit bulamadığı bu zamanlarda dijital dünyadaki ofisiniz yani web siteniz herkesin işini kolaylaştıracak. Herkes müşterilerine en iyi hizmeti vermek ister. Bu yüzden dikkat edilmesi en gereklerden birkaçını yukarda sıraladık. Web siteniz ve sosyal medyanız. Satışlarınızı yapacağınız bir internet sitesi ve sosyal medyanızı düzenli güncellemeniz, sizi çok farklı noktalara taşıyacak.

İzmir’de tüm Türkiye’de hizmet veren PixHope bu konuda size profesyonel destek sağlamak için kolları sıvayacak. Hemen bizimle iletişime geçin, size teklif gönderelim. Hareketli ve hareketsiz görseller, video çekimleri, web siteniz, sosyal medya yönetiminiz, SEO ve reklam stratejileriniz; kısacası dijital pazarlamadaki temellerinizi atalım ve sağlam bir altyapı ile dijital pazara beraber adapte olalım. Markanızı ve işletmenizi hak ettiği yere beraber ulaştıralım.

Hiçbir  şeyden geri kalmanızı istemeyiz. Bu dijital dünyadaki satışların artmasının, kullanımının artmasının ve küçük işletmelerin yanında artık bir dükkan veya ofis dahi açmadan sadece depolardan yapılan satışların artmasının sebebi teknolojinin gelişmesinden dolayı değil, burada devreye tamamen pazarlama giriyor. Bu devrimin gerçekleşmesinin en büyük etkeni pazarlama stratejileri.

Sizin için en iyi stratejileri hazırlayalım.

PixHope.