Instagram İşletme Hesabı

Instagram İşletme Hesabı İnce Detayları? 100% Etkili

Instagram işletme hesabı nasıl açılır? ” sorusunun cevabı çok kolay gibi gelebilir. Instagram profilinizi açarsınız ayarlardan “Hesap” kısmını bulun Profesyonel Hesaba Geçiş Yap‘a tıklayın ve işlem tamam. “Peki sadece bu kadar mı?” tabi ki hayır. Instagram’da bir işletme profili oluştururken veya kendi profilinizi işletme hesabına geçirmek için dediğimiz gibi ayarlardan profesyonel hesaba geçiş yapacaksınız ama ince ayrıntılara dikkat edip, işletme profiline geçtikten sonra da yapacağınız çok iş var. Öğrenmeniz gereken bolca detay, okuyup analiz edebilmeniz gereken çokça istatistik ve işletme hesabınızın büyümesi için yapmanız gereken şeyler. Şimdi bunları detaylıca inceleyeceğiz.

Instagram işletme hesabı nasıl açılır?

Öncelikle bir markanız var ve Instagram üzerinde satış yapmak için veya markanızı sosyal medya platformlarında var etmek için bir Instagram hesabı açmaya karar verdiniz. Bunun için önce bir Instagram hesabı açmanız gerekiyor. Instagram hesabı açmak için e-postanızı girip şifrenizi belirledikten sonra e-posta adresinize düşen doğrulama e-postasını da onayladıktan sonra Instagram hesabınız oluşacaktır. Şimdi size doldurmanız için sunduğu gerekli alanları, profil fotoğrafınız, biyografiniz vs doldurduktan sonra; Ayarlar kısmından Profesyonel Hesaba Geçiş Yap kısmına tıklayarak, işletme profili açmanız için size soracağı bazı soruları cevapladıktan sonra Instagram hesabınız bir işletme profiline dönüşecektir.

İşletme Hesabı Nasıl Açılır

Eğer halihazırda kullandığınız Instagram hesabını profesyonel hesaba yani işletme hesabına çevirmeyi düşünüyorsanız bir hesap açmanıza gerek yok yine Ayarlar kısmından Profesyonel Hesaba Geçiş Yap kısmına girerek halihazırdaki Instagram profilinizi profesyonel hesaba geçirmiş oluyorsunuz.

Instagram işletme hesabı paralı mı

Instagram işletme hesabı paralı mı?

Hayır, Instagram kullanıcılarından işletme hesabı açarken herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor fakat Instagram işletme hesabı oluşturduktan sonra yayınladığınız bir gönderinin tanıtımını yapmak için reklam verdiğinizde ayarlayacağınız seçeneklere göre; reklamı göstermek istediğiniz hedef kitle, reklamın kaç gün gösterileceği gibi ayarlar reklam vereceğiniz gönderinin maliyetini belirler ve size reklamı vermeniz için ne kadar ödeyeceğinizi belirtir. Yani Instagram işletme hesabı paralı değildir fakat Instagram üzerinde reklam vermek paralıdır.

 

Instagram işletme profili nasıl kurulur?

Artık Instagram’da bir işletme profilinin nasıl kurulacağı hakkında hepimiz bilgi sahibiyiz. Instagram profilini işletme profiline geçirdikten sonra yapmamız gerekenler kısmına geldik. Instagram porfilinizi işletme hesabına çevirdikten sonra işletme profili nasıl kurulur sorusuna cevap bulacağız. Instagram işletme profili kurmak, sadece işletme hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt vermiyor. İşletme profili açtıktan sonra profilinizi nasıl yönetirsiniz, hangi adımları uygulamalısınız, müşterilerinizin dikkatini nasıl çekersiniz ve en önemlisi işletme hesabını nasıl doğru yönetirsiniz sorularını yanıtlayacağız ve siz de doğru stratejilerle Instagram hesabınızı doğru, olması gerektiği gibi yönetmiş olacaksınız.

Profilinizi işletme hesabına geçirdikten sonra, gönderilerinizi düzenleyin. Yeni bir hesap açtıysanız öncelikle temiz bir başlangıç yapın. Profilinizde ilk paylaşacağınız gönderiler markanızla alakalı güzel bir tanıtım yazısı açıklamalı güzel tasarlanmış bir gönderi olabilir. Bazı işletme profillerinde gördüğünüz “Instagram puzzle” diye tabir edilen birbiriyle bağlantılı görseller hepimizin dikkatini çeker. Herkesin aklında illaki bir tasarım fikri olur. Güzel bir gönderi planı yapın, belirli günlerde belirli renklerle profilinizdeki uyumu bozmayacak şekilde yazılan açıklamalar dikkat çekici ve merak uyandıracak şekilde görseller hazırlayıp düzenli paylaşımlar yapın.

Gönderilerinizde etiket kullanımınıza dikkat edin. Fazla abartmadan gönderiyle alakalı veya yaptığınız işle alakalı 5-6 etiket Instagram’da paylaştığınız gönderiler için etkileşim almanıza yardımcı olabilir.

Instagramın tüm özelliklerini kullanın. Artık Instagram’da sadece gönderiler yok, Instagram hikayeleri, Reels, Ürün Satışı, Reels gibi değişik özellikleri de kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle Reels paylaşımı Instagram’ın en sevdiği şeylerden biri. Reels paylaşımlarınızdan etkileşim elde etmek çok kolay. Reels yayınlayarak elde ettiğiniz etkileşimi doğru bir şekilde kullanıp, izleyicilerin profilinizi ziyaret etmesini sağlamalısınız. Bu sayede Instagram profiliniz de bir çok kişi tarafından incelenir, beğeni alabilir ve potansiyel müşterilerin size ulaşmasınız sağlayabilir.

Etkileşime çok dikkat edin. Etkileşim sadece kullanıcıların sizin gönderilerinize yaptığı yorumlar, beğeniler ve size attığı mesajlar değildir. Sizin de farklı hesapları takip etmeniz, beğenmeniz, iletişime geçmeniz ve sürekli aktif olmanız da etkileşimdir.

Instagram mesajlarınıza otomatik yanıtı etkinleştirin. Size mesaj atan kullanıcılarınıza hemen cevap veremeyebilirsiniz. Otomatik yanıtlar müşterileriniz soru sorduklarında sizden kısa bir süre yanıt alamadığı zamanlarda en kısa zamanda cevap vereceğinizi belirten bir mesaj müşterilerinizi memnun eder.

Bazı gönderileriniz için reklamlar oluşturun. Reklamlar sayesinde farklı kitlelerden size ihtiyacı olan insanlara ulaşabilirsiniz. Marka bilinirliği veya ürün satışını arttırmak için reklam vermek gereklidir. Reklamlar sayesinde satış oranları 100% arttırılabilir. Mükemmel stratejilerle hazırlanan reklam planları ile seçeceğiniz en iyi hedef kitle, konum ve maliyet ayarlarıyla müşterilerinize daha hızlı ulaşın.

Reklamlarınızı sadece Instagram üzerinden vermek zorunda değilsiniz. Google’da reklam vermek de satışlarınızı çok iyi etkileyebilir. Bir web siteniz var ve sunduğunuz hizmeti veya ürünlerinizi buradan satıyorsanız sattığınız ürün Google’da aratıldığında potansiyel müşterilerinizin sizi bulması kolaylaşır. Bu sayede de satışlarınızı arttırabilirsiniz. Google’da reklam vermek adlı yazımızı okumak için tıklayın.

Instagram’da küçük işletme nedir?

Instagram Covid-19 ile beraber online satışların arttığı dönemde yaptığı güncelleme ile küçük işletme desteği getirdi. “Küçük İşletmeleri Destekle” çıkartması ile kullanıcıların hikayelerinde paylaşım yapmasıyla profilinizin küçük bir önizlemesini yapan bu etiket doğru kullanıldığında iyi bir etkileşim yaratabilir. Farklı sayfalarla işbirliği yaparak bu çıkartmayı kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

instagram küçük işletme

Gördüğünüz gibi Instagram işletme hesabı kurmak kolay fakat yönetmesi meşakatli. Size bu yazımızda Instagram işletme hesabı nasıl açılır?, nasıl kurulur? ve en önemlisi nasıl yönetilir? sorularını cevapladık.

Bir yandan işinizle uğraşırken bir yandan da işletme hesabınızı aynı özenle yönetmek ve takip etmek sektörlere göre zor olabilir. Sizin için sunduğumuz Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz, bu konuda size çok yardımcı olacak. Siz işinizle, satışlarınızla ilgilenirken biz de bir yandan sizin işletme hesabınızı profesyonel bir şekilde yöneteceğiz. Profesyonel tasarım ekibimiz, metin yazarımız ve pazarlama ekibimiz sizin Instagram hesabınız için stratejik planlamalar ile, mükemmel bir profil oluşturup yönetebilir. Sizi de işinizden alıkoymaz.

PixHope sosyal medya hesabınız için haftalık program çıkartır, görselleri hazırlar ve takipçi kitlenizi arttırma çalışmaları bunun yanı sıra kampanyalar, çekilişler ile etkileşimlerinizi arttırır ve düzenli paylaşım yapar. Genç beyinlerle dolu bu oluşum PixHope, dijital dünyaya her yönüyle hakim.

Beraber belirleyeceğimiz görsel tasarımlar, hareketli görseller, videolu içerikler, hikayeler, reels, rehber özelliği ve müşteri iletişimi için uzmanlarla çalışın. Etkisini çokça göreceğiniz sosyal medya yönetimi dışında yine sosyal medya hesaplarınızı destekleyecek mükemmel özelliklere sahip bir web sitesi ile müşterilerinizin dikkatini çekmeyi başarın. Müşteriler kurumsal kimliğe önem verirler. Bu araçlar işinize verdiğiniz önemi gösterir ve ne kadar düzenli ve müşteri sorularına hızlı cevap verebiliyorsanız bu da sizin lehinize demektir.

Müşterilerinizle 7/24 iletişime geçemeyebilirsiniz. Bu yüzden potansiyel müşterilerinizin aklına takılan bazı sorular olduğunda size sormadan da onlara cevap verebilmenizin yolları vardır. Mesela bir web siteniz olduğunda verdiğiniz hizmeti anlatan sayfalar müşterilerinizin aklına takılanları araştırması sonucu karşılarına çıkacak ve sorularını sizinle iletişime dahi geçmeden cevaplamanıza olanak sağlayacaktır.

Ya da etkili bir sosyal medya yönetimi de bu sorulara cevap verebilir. Mesela ürün satışı yaptığınız bir işletme hesabınızda satışını yaptığınız ürünleri tanıtırken ilgi çekici görseller kullanarak ve açıklamalarınızı müşterilerin aklındaki soruları cevaplayacak şekilde detaylı fakat müşterinizi sıkmayacak kadar da karmaşık olmaması potansiyel müşterinizin ürününüzü alması için aklında olumlu etkiler yaratacağı gibi size karşı oluşan güven duygusunu da arttıracaktır. Bu da satışlarınızın artışında büyük bir etki gösterecektir.

PixHope olarak size daha fazla dijital çözümler sunabiliriz. Kurumsal kimlik, SEO, Web Sitesi, Grafik işleri ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir’de tamamı genç beyinlerden oluşan takımımız ile alışılmışın dışında, rakiplerden farklı işler çıkarmak için çok çalışıyor ve müşteri memnuniyetimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz.

Sizin için hazırladığımız uygun fiyatlı paketlerimiz veya sizin istediğiniz şekilde yapacağımız paylaşım düzeni için özel belirleyeceğimiz fiyatlar ile en iyi hizmeti vermek için kolları sıvayalım. Hemen bizimle iletişime geçin, size teklif gönderelim.