Instagram İşletme Hesabı Büyütme Yolları | 10 Etkili Adım | PixHope - İzmir Dijital Reklam Ajansı

Instagram İşletme Hesabı Büyütme

Instagram işletme hesabı büyütmek emek gerektirir..

Hepimiz gerek işletmemiz için gerek kendi profilimizin takipçisini arttırmak, etkileşimini arttırmak, istediğimiz yere ulaşmasını sağlamak için düşünüyoruz, çalışıyoruz, içerikler üretiyoruz. Instagram’da işletme hesabımızı büyütmek için ne kadar bilgiliyiz? İllaki herkesin Instagram hesabını büyütmek için bulduğu değişik fikirleri ve çalışmaları var. Önemli olan bu fikirler ve çalışmalardan verim almak. Doğru bir şekilde yönetilen bir Instagram hesabı yaratıcı fikirlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırmada yardımcı olacaktır.

Instagram İşletme Hesabı Büyütme | Instagram

Aslında yanlış yaptığımız bir şey yok, sadece yapmadığımız şeyler var. Bu yüzden bu yazıda yaratıcılığımızın ve çalışmalarımızın etkisini nasıl daha hızlı görebileceğimizi inceleyeceğiz. Instagram işletme hesabı büyütmek biraz zaman ve emek gerektiriyor.

Yavaş yavaş 10 önemli adıma geçmeden önce önemli bir konumuz var.

Instagram işletme hesabı büyütme analizi

Instagram işletmeniz için neden bu kadar önemli?

Instagram ilk çıktığından bu yana çok farklı bir seviyeye taşındı. Önceleri insanlar sadece arkadaşlarıyla paylaşım yaparken, mobil kullanımının artması ve kolaylaşmasıyla birlikte kullanıcılara da daha fazla seçenek ve özellikler sunularak sadece paylaşım yapılmak dışında bir gazetenin, televizyonun yerini almasıyla başlayıp, işletmelere uğramadan önce araştırma yapmasından çok kolay bir şekilde sadece Instagram üzerinden alışveriş yapılma şartları sağlandı.

Instagram işletmeniz için neden bu kadar önemli?

Bu sayede insanlar sosyal medya uygulamalarını daha sık ve her yönüyle kullanmaya başladı. Peki Instagram işletmemiz için ne kadar önemli? Şu an sosyal medya araçlarının içerisinde en çok tercih edilen uygulama olan Instagram, en çok tercih edilen uygulama olduğundan tüm müşterilerinize anında ulaşabileceğiniz gibi tahmin ettiğinizden daha da fazla müşteriye ulaşabilme imkanı sağlayabileceğinizden işletmenizi en iyi şekilde tanıtacağınız ve müşteri çekeceğiniz en önemli yer.

Şimdi Instagram’ın işletmemiz için ne kadar önemli olduğunu anladık ve hatta kafamızda birçok şey canlandı bile. Instagram’da var olma aşamasında nasıl Instagram işletme hesabı açılacağını bilmiyorsak ya da biliyoruz da dikkat etmemiz gereken çok önemli detaylar var mı diye soruyorsanız önce şu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Instagram İşletme Hesabı İnce Detayları? 

Instagram işletme hesabımızı da en ince detaylarına kadar tamamlayıp tertemiz bir işletme hesabı oluşturduysak veya zaten var olan Instagram işletme hesabımızdaki eksikleri giderdiysek, Instagram işletme hesabı büyütme konusuna detaylıca girebiliriz.

Instagram işletme hesabı büyütme adımları

Instagram işletme hesabı büyütme yolları

Instagram’da büyümek için size sunacağımız 9 adım var. Sadece bu 9 adımla hedeflediğimiz yere ulaşabilir miyiz? Tam olarak değil ama bu maddelerden henüz yapmadıklarınız varsa kesinlikle bu adımlardan sonra Instagram işletme hesabınızdan büyük bir verim alacağınıza eminiz. Nedir bu 9 adım?

Biyografinizi Optimize Edin!

Instagram işletme hesabınızı büyütürken yapmanız gereken ilk ve en önemli adım bizce bu. Nasıl optimize edeceğiz? En basitinden şunları bir inceleyin. Hesabınızın profil fotoğrafı işletmenizi iyi yansıtıyor mu? Profil fotoğrafınızda markanızın logosu varsa bu logo olması gereken boyutta mı? Instagram hesabında profil fotoğrafı kullanıcıların ilk göreceği görsel ve asla piksel piksel olmamalı. Logonuz veya işinizi yansıtan iyi bir görseliniz varsa bu görselin kaliteli olması olmazsa olmaz.

Biyografinizi Optimize Edin | PixHope İşletme Hesabınızı büyütme yolları

Instagram’ın ideal profil fotoğrafı ölçüsü 110 x 110 pikseldir. Görselinizi bu boyuta uygun şekilde en güzel şekilde hazırlamanız kullanıcıların ilk bakışta işletmeniz hakkında algısını iyi yönde etkileyecektir. Bu da yeni müşteri çekerken bize lazım olan en önemli durum.

Ürünlerinizin, sunduğunuz hizmetlerin veya işletmeniz neyle alakalıysa; yaptığınız iş hakkında güzel, kısa ve öz bir açıklamanız var mı? Biyografinizde tıklanabilir “hashtag” (etiket) kullanıyor musunuz? İşletmenizin adresi, telefon hattı, varsa web sitenize giden bir bağlantı ekli mi?

Bu sorulardan herhangi birine cevabınız hayırsa Instagram hesabınızı en baştan, kullanıcıların işine yarayacak tüm bilgilerle donatılmış bir şekilde hazırlayın. Bu en önemli adımlarımızdan sadece ilki.

Instagram işletme hesabı büyütme adımları gönderi planı

Tutarlı Gönderi Planı

Instagram’ın da gerek kullanıcılar gerekse Instagram’ın kendisi etkileşime çok dikkat ediyor. Düzenli içerik paylaşan bir hesap kullanıcıların da dikkatini çekiyor ve hesabınızda etkileşim yaratıyorsa Instagram’da sayfanızı takipçilerinizin diğer takip ettiği hesaplara istinaden takipçilerinizin karşısına daha fazla çıkarıyor. Bu sayede takipçilerinizle yani potansiyel müşterilerinizle daha fazla etkileşimde bulunup, müşterilerinizi daha fazla ürün almaya veya hizmet almaya teşvik edersiniz. Bu yüzden Instagram işletme hesabınızı büyütme konusunda kararlıysanız bu adım da sizin için çok önemli.

Instagram işletme hesabı büyütme 10 etkili adım tutarlı gönderi planıdır

Kaliteli İçerik Hazırlayın

Kaliteli içerik hazırlayın

Instagram işletme hesabı büyütme adımlarının ikinci adımında bahsettiğimiz tutarlı gönderi planında, haftada düzenli olarak belirli günlerde yapacağınız paylaşımlardan etkileşim elde edebilmek için bu adıma da dikkat etmelisiniz. Çünkü artık 2022 yılına giriyoruz ve her şey değişiyor. Takipçilerinizin hesabınıza bakıp göz alıcı tasarımlarınızı görmesi veya dikkatini çekecek kaliteli sade ve işlevsel görsellere, videolara ve tasarımlara ihtiyacı var. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın, eğer müşterinize hizmet ederken eksikleriniz çoksa veya müşterilerinizin görmek istediklerini onlara sunamıyorsanız, yaptığınız işin karşılığını almanız zor.

Instagram Hikayeleri ve Reels ile Müşterilerinizi Bağlayın

Kullanıcılar bazen Instagram’da kaybolurlar. Instagram’a girerler hikayeler, gönderiler derken bir anda reels’a girerler ve bazen sonsuza kadar aşağıya kaydırmaya devam ederler. Reels Instagram için çok vazgeçilmez bir özellik oldu bile. Bazen kullanıcılar gönderileri hızlıca geçebilir. Bu sırada da mükemmel kampanyanız arada kaynar gider fakat hikayeler tek tek tıklanarak geçilir ve gerçekten güzel hazırlanmış hareketli bir görsel sunuyorsanız mutlaka ne sunacağınız beklenir.

Instagram işletme hesabı büyütme yolları arasında bir de mükemmel Reels var. Aramızda kalsın, Instagram Reels paylaşımı yapan kullanıcılarını bir ayrı seviyor. Reels paylaşarak hiç ummadığınız insanlardan dahi müşteri elde edebilmeniz mümkün. Bu mükemmel özelliği sakın atlamayın.

Instagram işletme hesabınızı büyütün

Analizlerinizi Takip Edin

Her zaman için analizlerinizi takip edin. Instagram işletme hesabı büyütme yolunda takip etmeniz gereken size sunulan mükemmel fırsat istatistikler. Instagram size hesabınızın belirli aralıklarla ne durumlarda olduğunu belirten düzenli listeler hazırlar. Siz de bu istatistiklere göre değerlendirmelerinizi yapıp yeni stratejiler belirlersiniz. Bu sayede takipçilerinizin sevdiği şeyleri sunar onları daha da çok memnun edersiniz.

Instagram işletme hesabınızı büyütün 10 etkili adımda PixHope

Çekiliş Düzenleyin

Herkes bedava şeyleri sever. En fazla etkileşimi de yaratan çekilişlerdir ve Instagram işletme hesabı büyütmede kullanılan en iyi yöntemdir. Çekilişler düzenleyin. Müşterilerinize kendinizi tanıtın onlara ürünlerinizden hediye edin. Emin olun geri dönüşü daha iyi olacak. Çekiliş düzenlerken müşterilerinizden birtakım isteklerde bulunabilirsiniz. Mesela yorum atmalarını isteyebilir, bir arkadaşlarını etiketlemelerini isteyebilir veya yeni müşterilerse çekilişe katılabilmeleri için sizi takip etmelerini rica edebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz sizin için güzel bir etkileşim yaratacak. Siz de onlara ürünlerinizden ikram edeceksiniz.

Çekilişler etkileşimi arttırır | PixHope Sosyal Medya Hizmetleri

“Yalnızca Takipçiler”

Merak etmeyin müşterileriniz sizi takip etmekten hiçbir şey kaybetmez ve hatta sizi takip ettikleri için memnun kalacaklarını bildikleri zaman sizi takip etmekten de hiç çekinmezler. Peki ne olacak yalnızca takipçilere? Sadece takipçilerinize promosyonlar sunun, indirim kuponları verin. Bu müşterilerinizi sevindirecek. Instagram işletme hesabı büyütme yolunda da size önayak olacak, çünkü etkileşim yaratacak.

Yalnızca Takipçilerinize özel kampanyalar etkileşim için birebir | PixHope Instagram işletme hesabı büyütme yolları 10 etkili adım

Farklı Şeyler

Müşterilerinizin ilgisini çekin. Çok farklı fikirlerle gelin. İnsanlar monotonluğu sevmez. Ne yapalım? diye sorarsanız; Instagram işletme hesabı büyütmek ne gerektiriyorsa onu yapın. Mesela hesabınızı bir günlüğüne bir influencer yönetsin. Hem yeni takipçiler edinin hem de yeni heyecanlar katın. Tabi ki sizin daha iyi fikirleriniz vardır.

Farklı şeylerle kullanıcıların dikkatlerini çekin.

Dikkatli Olun

Instagram işletme hesabı büyütme konusunda yine dikkat etmemiz gereken en önemli adımımız, dikkatli olmak. Öyle gönderi, hikaye paylaşıp çekip gitmeyin. Gelen soruları yanıtlayın, takipçilerinizle sürekli iletişimde olun. Instagram işletme hesabı büyütmek emek gerektirir.
Son adımımıza geldik ama burası gerçekten çok önemli.

Aman dikkat | PixHope Instagram işletme hesabı büyütme yolları

Sakın Takipçi Satın ALMAYIN!

Takipçinizi arttırmak tabi ki işletme hesabınızın büyüdüğü anlamına gelir fakat takipçi satın alırsanız bilin ki kara listedesiniz. Instagram işletme hesabı büyütme konusunda sunduğumuz adımlardan şaşmaz ve uygularsanız zaten takipçiniz artacaktır. Tabi ki biraz para döküp binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz ancak unutmayın, satış ilişkiler kurmakla ilgilidir. Satın alacağınız takipçiler kalıcı değildir ve gelir elde etmeyecektir. Sahte takipçiler etkileyici görünebilir ama uzun vadede pek işinizi görmeyecektir.

Sakın Takipçi Satın Almayın!!!!

Takipçinizi arttırmak tabi ki işletme hesabınızın büyüdüğü anlamına gelir fakat takipçi satın alırsanız bilin ki kara listedesiniz. Instagram işletme hesabı büyütme konusunda sunduğumuz adımlardan şaşmaz ve uygularsanız zaten takipçiniz artacaktır. Tabi ki biraz para döküp binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz ancak unutmayın, satış ilişkiler kurmakla ilgilidir. Satın alacağınız takipçiler kalıcı değildir ve gelir elde etmeyecektir. Sahte takipçiler etkileyici görünebilir ama uzun vadede pek işinizi görmeyecektir.

 

PixHope sosyal medya hesabınız için haftalık program çıkartır, görselleri hazırlar ve takipçi kitlenizi arttırma çalışmaları bunun yanı sıra kampanyalar, çekilişler ile etkileşimlerinizi arttırır ve düzenli paylaşım yapar. Kısacası Instagram işletme hesabı büyütme yollarının tamamını sizin için eksiksiz uygular. Genç beyinlerle dolu bu oluşum PixHope, dijital dünyaya her yönüyle hakim.

PixHope olarak size daha fazla dijital çözümler sunabiliriz. Kurumsal kimlik, SEO, Web Sitesi, Grafik işleri ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir’de tamamı genç beyinlerden oluşan takımımız ile alışılmışın dışında, rakiplerden farklı işler çıkarmak için çok çalışıyor ve müşteri memnuniyetimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz.

Sizin için hazırladığımız uygun fiyatlı paketlerimiz veya sizin istediğiniz şekilde yapacağımız paylaşım düzeni için özel belirleyeceğimiz fiyatlar ile en iyi hizmeti vermek için kolları sıvayalım. Hemen bizimle iletişime geçin, size teklif gönderelim.