Google'da Reklam Vermek

Google’da Reklam Vermek

Google’da reklam vermek markanızın bilinirliğini, satışlarınızın artışını ve müşteri potansiyelini artıracak en hızlı ve basit yöntemlerin başında gelir. Web sitenizin kurulması ve yayınlanması dijital dünyadaki varlığınızı oluşturur. Dijital dünyadaki varlığınız sizi rakiplerinizin önüne geçirir. Google’da reklam vermenin bazı püf noktaları vardır. Küçük detayların yarattığı büyük değişiklikler, büyük farklar.

Peki dijital dünyadaki rakipleriniz ile nasıl yarışırsınız?

Google arama motorunu kullanan sıradan bir internet kullanıcısı, sizin sektörünüzle alakalı bir arama yaptığında ilk sıralarda Google’da reklam verenleri görür. Sonraki sıralarda reklam vermemiş fakat iyi bir SEO’ya sahip rakipleriniz sıralanır.

Google’da reklam vermek mi daha mantıklı, yoksa iyi bir SEO’mu?

Aslında Google’da reklam vermek de, iyi bir SEO çalışması yapmak da Google’da arama yapıldığında sıradan internet kullanıcılarının ve müşterilerinizin arama sonuçlarında sizi ilk sıralarda görme olasılığını artırır. Google’da reklam vermek hızlı bir çözümdür.

İyi bir SEO çalışması için uzun vakit ve sıkı çalışma gerekir. Bunun için iyi bir SEO ajansıyla çalışmalısınız. PixHope olarak web sitenize baştan sona yaptığımız SEO çalışması ile sizi büyük bir yükten kurtarıyoruz. Google’da reklam vermek nasıl bir hız kazandıracak derseniz:  

Google’da reklam vermek iyi bir SEO çalışmasının etkili olmasını beklemeden düzgün bir reklam çalışması ile reklam onaylandıktan hemen sonra Google’da sonuçlarda çıkmaya başlamasını sağladığı gibi müşterilerinizin de sizin SEO çalışmanızın başarılı olmasını beklemesini önlüyor.   Bu yüzden size tavsiyemiz web sitenizi yaptırdıktan sonra hemen iyi bir SEO çalışmasına başlayıp o sırada Google’da reklam vererek müşterilerinize en baştan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Google'da reklam vermek

Google reklamları nasıl çalışıyor?

Google’da reklam vermek denince yaptığımız araştırmalarda genelde hemen nasıl Google’da reklam vereceğinizi görürsünüz fakat asıl işe başlamadan önce Google’ın reklam algoritmasını öğrenmeniz gerekir.

Google kullanıcılarının yaptığı aramaları, öğrenmek istediği şeyleri, kullanmak istediği internet sitelerini analiz ediyor, bu analizlere göre kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek adına çalışıyor. Google’da reklam vermek demek sizin için müşterilerinizin analizini en iyi şekilde yapan bir araştırma şirketi ile çalışmak gibidir.

Google’ın algoritması Google’ı kullanan kullanıcıların arama yaptığında reklam verenler için olşturulan bir havuzda bu aramayı sunup arama için açık artırma yapılması konusunda bir karara varır. Google tamamen reklam çalışmasında bu algoritma ile çalışır.

Bir reklam kampanyası başlatmadan önce iyi bir araştırma yapmanız çok önemli.

Müşterileriniz ürün veya hizmetinizi Google’da aramıyorsa, AdWords arama reklamcılığının işinize yaramayacağı açıktır. Bu nedenle, ilk kampanyanızı oluşturma konusunda çok heyecanlanmadan önce, aslında sunacağınız ürün için arama hacminin olduğunu doğrulamanız gerekir.

Google size insanların bazı ifadeleri ne sıklıkla aradığını, anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi olduğunu ve her bir anahtar kelime için reklam vermenin ne kadara mal olacağını söyleyecektir. Tüm bu bilgiler, ilk kampanyanızda kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olacaktır..

Google Ads’i kullanmak, işletmeniz için verdiğiniz en iyi karar olabilir. Her arama, markanızı daha fazla kullanıcının önüne çıkarmanız için fırsatlar sunar. Bu, olası satışları, dönüşümleri ve satışları artırmak anlamına gelir. Google Ads burada devreye girer. Google Ads, kullanıcılar alakalı anahtar kelimeleri aradığında ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamını yapmanıza ve tanıtmanıza olanak tanır. Doğru yapıldığında, potansiyel müşterileri ve satışları uçurursunuz.

PixHope Dijital Reklam Ajansı olarak web sitenizin reklamı konusunda her türlü desteği sağlıyor.

Google Reklamınız Nasıl Gözüksün?

Neden Google’da reklam vermelisiniz?

1-İnsanlar artık bir sorun olduğunda veya bir şey öğrenmek istediklerinde ilk olarak Google’a başvururlar ve Google’da arama yaparlar.

2-Google ile, alıcı yolculuğunun her aşamasında her işletme ve her potansiyel müşteri için bir kayıt sistemi vardır. “Muhasebe yazılımı” gibi geniş anahtar kelime arama terimlerine teklif vermek, reklamınızı ürün araştırma sürecinin ilk aşamalarında potansiyel müşterilere gösterecek ve gerçekten basit ama güçlü birkaç teknikle doldurmanıza olanak sağlayacaktır.

3-Kampanyalarınız üzerinde her zaman tam kontrol sağlayın. Diğer platformlarda verdiğiniz reklamlar gibi kısıtlamalar sunmaz. Tabi ki bazı kurallar var, yasaklı kelimeler vs. Fakat asla sizin seçeceğiniz reklamınızı göstermek istediğiniz kitleye müdahale etmez, sizi belli bir gün için kısıtlamaz ve istediğiniz fiyat aralığında istediğiniz çalışmayı yapabilmenize olanak sağlar.

 

PixHope olarak reklamlarınızı yönetmemizi isterseniz hemen bizimle iletişime geçin.